پیش دبستانی و مهدکودک ابر چارگوش با نام تجاری کیدو کیدز کلاب فعالیت خود ار از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است. اما شروع دوره های آنلاین در این مهد کودک به شروع پاندمی کرونا برمی گردد. همان زمانی که دستور تعطیلی مهدکودک های سراسر کشور برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در بین کودکان صادر شد.

اتاق فکر مهدکودک، پس برگزاری جلسات متعدد، مشاوره با کارشناسان و نظرسنجی از خانواده ها، اقدام به ثبت نام نخستین گروه از کودکان برای شرکت در کلاس های مجازی کرد. این گروه اول در واقع همان کودکان دلبند شما بودند که در دوره های حضوری ثبت نام کرده بودند و در آن زمان با شرایط حاکم بر سلامت کشور، نمی توانستند در محل مهدکودک حضور پیدا کنند.

استقبال خانواده ها

این موضوع با استقبال خانواده ها مواجه شد. علی الخصوص آنهایی که بواسطه شرایط پیش آمده مجبور بودند در خانه بمانند و فرزندان انها نیز امکان حضور در پارک و سایر تفریحات مرسوم را نداشتند. برگزاری اولین دوره با چالش هایی نیز همراه بود. از جمله اینکه کدام بستر برای برگزاری کلاس مناسب است؟ نحوه ادامه دوره به چه شکل باشد؟ آیا مربیان حضوری، امکان هماهنگی با کلاس آنلاین خواهند داشت یا خیر؟ و مسائلی از این دست که همه به عنوان مشکلات مهمی در آغاز راه مطرح بود.

اولین دوره مهد کودک آنلاین با تمام مشکلات و موانع موجود برگزار شد. با معرفی خانواده ها و تبلیغات در فضای مجازی، درخواست ها برای دوره بعد افزایش پیدا کرد. و به همین منوال تعداد کودکان شرکت کننده در کلاس های آنلاین مهدکودک افزایش پیدا کرد و هم کیفیت کلاس های مهد بسیار ارتقا پیدا کرد.

کلاس های آنلاین با کیفیت برای کودکان

پس از برگزاری دو دوره، کم کم شکل برگزاری کلاس ها متفاوت شد. مربیان اکنون با تجربه دو دوره یک ماهه کلاس آنلاین را پیدا کرده بودند و کودکان نیز با این فضا ارتباط خوبی گرفتند. این موضوع منجر به شکل جدیدی از کار شد که تا پیش از این برای مهدکودک کیدو کیدز کلاب تجربه نشده بود. حالا نیاز بود تا برنامه هایی به کلاس های آنلاین مهد اضافه شود.

بر همین اساس تصمیم گرفته شد در ابتدا موضوع زبان انگلیسی مورد توجه قرار گیرد. یعنی علاوه بر محتوای آموزشی پیش دبستانی که در کلاس ها معمول است، زبان انگلیسی برای کودکان نیز مورد توجه باشد. به همین دلیل فیلتر آشنایی با زبان برای انتخاب مربیان اضافه شد. در این مسیر، مربیان علاوه بر آموزش زبان انگلیسی به کودک به صورت منظم، در طول تدریس خود نیز از کلمات و عبارات انگلیسی استفاده می کردند که باعث درک بهتر لغات و اصطلاحات توسط کودک می شد.  البته این آموزش زبان در مهدکودک حضوری کیدو کیدز کلاب مسبوق به سابقه بود. و اکنون شکل جدیدی به خود گرفته و به کلاس های آنلاین مهد کودک نیز تعمیم داده شد.

 
کلاس آنلاین شب یلدا مهدکودک کیدو کیدز کلاب

کلاس آنلاین شب یلدا مهدکودک کیدو کیدز کلاب

توجه به سلامت کودکان در دوره های آنلاین

برای توجه به موضوع سلامت کودکان و همینطور جلوگیری از افزایش وزن آنها نیز تدابیری اندیشیده شد. به عنوان مثال کلاس های ورزش و به صورت خاص، یوگا برای کودکان به صورت آنلاین مورد تست قرار گرفت. مربی مهد از کودکان می خواست که حرکاتی را با الگو گرفتن از او تکرار کنند. در کنار آموزش زبان انگلیسی به کودکان، موضوع یوگا برای کودکان نیز بسیار با استقبال خانواده ها مواجه شد. کلاس آنلاین یوگا با مربی حاضر در دوره بسیار اثرگذارتر از اپلیکیشن های تمرینی یوگا روی کودکان اثر گذاشت.

سرود و اشعار کودکانه نیز، جزو جدایی ناپذیر کلاس های آنلاین و حضوری مهدکودک هاست. کودکان، مفاهیم را از طریق شعر بسیار سریع تر فرا می گیرند. و دیگر این موضوع نیازی به اثبات ندارد. کودکان با شعر و سرود راحت تر ارتباط می گیرند. و حرف ها و مفاهیمی که در قالب شعر و ترانه به آنها منتقل می شود برایشان جذاب تر است.

دوره های آنلاین، استقبال فوق العاده

اکنون و در آبان ماه سال ۱۴۰۰، بیش از ۱۲۰۰ نفر از کودکان شما به ما اعتماد کرده اند. جامعیت کودکان از اقصی نقاط ایران و حتی خارج از کشور در بین کودکان ثبت نامی بسیار شگفت آور است. برخلاف تصور عموم، حداقل نیمی از مخاطبان مهد کودک آنلاین را کودکانی از شهرستان های کوچک، روستاها و مناطق دورافتاده تشکیل می دهند. حضور این کودکان از قومیت ها و لهجه های گوناگون نیز، از دیگر چالش های شیرین مربیان پیش دبستانی مجازی کیدو کیدز کلاب است. در دوره های آنلاین به دلیل برداشته شدن محدودیت مکانی، برخی از خانواده ها از اقصی نقاط جهان نظیر آلمان، کانادا، آمریکا، انگلیس و … نیز شرکت می کنند. در این میان خانواده هایی که کیفیت آموزش کودکان برای آنها عنصری حیاتی محسوب می شود، بلاشک سراغ مهدکودک دو زبانه کیدو کیدز کلاب می آیند.

بسته های آموزشی مهدکودک آنلاین

علاوه بر توضیحاتی که داده شد، برای کودکان شرکت کننده در دوره های آنلاین بسته هایی نیز ارسال می شود. این بسته ها شامل مطالب و محتوای آموزشی مناسب دوره آنلاین، وسایل مختصر بازی های آموزشی هر دوره، محتوای مربوط به زبان انگلیسی و… است. این بسته ها برای کودکان در جای جای ایران عزیزمان، پس از ثبت نام ارسال می شود. از آنها در طول دوره استفاده می شود. برای ساکنین شهر مقدس مشهد نیز، زمان های مشخصی برای دریافت بسته های آموزشی پیش دبستانی آنلاین اعلام می شود. همشهریان عزیز ما در مشهد می توانند در روزهای اعلام شده به مهدکودک مراجعه کنند تا بسته به آنها تقدیم شود.

کلاس های آنلاین مهد کودک فضایی بسیار شاد و پرهیجان دارد و کودکان از بودن در این فضا بسیار لذت می برند. مربیان مهد آنلاین تمام تلاش خود را برای آموزش مطالب و همینطور، پیگیری فرایندهای آموزشی از پیش تعیین شده به کار می گیرند. مربیان در مهد کودک آنلاین کیدو کیدز کلاب در فرایندی سخت گیرانه انتخاب می شوند و مسیر تبدیل شدن به مربی ثابت در کیدو کیدز کلاب آسان نیست. سخت گیری های انجام شده در این حوزه نیز، برای افزایش کیفیت آموزش آنلاین در مهدکودک انجام می شود.

با همه این توضیحات، آیا اساساً آموزش آنلاین به کودکان اثرگذار است؟

آموزش مجازی در حال حاضر به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی بدل شده است. یعنی حتی با پایان پاندمی کرونا نیز، این موضوع به صورت یک پلن جدید آموزشی در دستور کار موسسات، سازمان ها، ادارات و نهادها قرار خواهد گرفت. قله های فناوری نیز به سمت و سوی دنیای استریمینگ و تعامل کشیده می شود. اکنون بسیاری از جلسات سازمان ها نیز به صورت آنلاین برگزار می شود و دورکاری و همچنین تحصیل آنلاین، به بخش مهمی از صنعت اموزش بدل شده است. می توان گفت که کرونا ظرفیت های نهفته در این حوزه را آشکار کرد.

پیش دبستانی و مهد کودک آنلاین، مدرسه آنلاین، دانشگاه آنلاین، جلسات هیات دولت آنلاین و همه اینها نشان داد می توان فارغ از مشکلات حضور در یک مکان، یک جلسه آموزشی یا اداری به کیفیت خیلی خوب و بالا برگزار شود.

کودکان کم کم باید برای پذیرش این فضا آماده شوند و استفاده صحیح از فضای مجازی را یاد بگیرند. به نظر می رسد مهد کودک آنلاین یک ظرفیت خوب برای این موضوع است. آنها در همان کودکی متوجه می شوند که در کنار همه مشکلات و معضلات فضای مجازی، استفاده های مفید و موثری نیز می توان از آن داشت.

مهد مجازی یا پیش دبستانی آنلاین می تواند یک بستر خوب برای مادران خانه دار نیز باشد. کودک آنها در منزل و در کنار آنها و تحت نظارت مربیان کارآزموده به یادگیری می پردازد.

برای مشاهده پاسخ پرسش های احتمالی خود می توانید از طریق لینک ” سوالات متداول ” اقدام کنید.

ثبت نام در مهد کودک آنلاین کیدو کیدز کلاب

پس از افزایش قابل توجه تعداد ثبت نام در مهدکودک مجازی ابر چارگوش، تیم ما تصمیم مهمی گرفت. این تصمیم بعد از آن گرفته شد که به این گرفت که انجام این فرآیند از طریق اینستاگرام با کندی و چالش مواجه شد. به همین منظور سامانه ای برای ثبت نام در پیش دبستانی و مهدکودک آنلاین توسط تیم المان طراحی شد. این سامانه از طریق لینک زیر در دسترس شما عزیزان است.

ثبت نام پیش دبستانی کیدو کیدز کلاب 
ثبت نام ثبت نام مهدکودک و پیش دبستانی کیدو کیدز کلابکودکان

ثبت نام مهدکودک و پیش دبستانی کیدو کیدز کلاب

 

جهت آشنایی با مراحل آنلاین ثبت نام مهدکودک دوزبانه کیدو کیدز کلاب می توانید از این لینک استفاده کنید.

دیدگاه (08)

 1. مریم
  ۲۰ دی, ۱۴۰۰

  واقعا ایده برگزاری کلاس مهد کودک به صورت آنلاین خیلی تاپ بود. خیلی به خانواده ها توی کرونا کمک کرد. بچه تو خونه بود ولی سرگرم بود با مربی مهدکودک که خیلی براشون وقت میذاشت. تشکر از این ایده و تشکر که ادامه اش دادین .

  پاسخ
  • kiddokidsclub
   ۲۰ دی, ۱۴۰۰

   بله . با شروع کرونا ما اولین بار کلاس هامون رو در مهدکودک آنلاین کردیم و با استقبال خانواده ها همین روند رو هم داریم ادامه میدیم .

   پاسخ
 2. رضا
  ۱ بهمن, ۱۴۰۰

  سلام
  خسته نباشید
  مطلب مفصل و زیادی بود، ولی خیلی از سوالاتم رو پاسخ داد.
  حتماً تلاش‌های شما در زمینه این مهدکودک آنلاین بی‌ثمر نمی‌مونه. توی این دنیایی که تغییرات این قدر سریع اتفاق میوفته موفق خواهید بود.

  پاسخ
  • kiddokidsclub
   ۱ بهمن, ۱۴۰۰

   سلام
   خیلی ممنون از محبت و لطف شما .
   اگر نکته نظری درباره مهدکودک آنلاین داشتین با پشتیبانی آنلاین و یا از طریق شبکه های اجتماعی در خدمت شما هستیم.

   پاسخ
 3. ۱ بهمن, ۱۴۰۰

  سطح آموزشی این مهد کودک آنلاین فوق العاده بالاست.
  چون ما با سایر مراکز آموزشی همکاری داریم و دقیقا در جریان کیفیت تدریس و نحوه آموزش هستیم. کیدو کیدز از بهترین هاست.

  پاسخ
  • kiddokidsclub
   ۱ بهمن, ۱۴۰۰

   این نظر لطف شماست. ممنون از همراهیتون.

   پاسخ
 4. فاطمه
  ۲ بهمن, ۱۴۰۰

  دوره های آنلاین مهدکودک کیدو کیدز کلاب واقعا فوق العاده و متفاوت با بقیه جاهاست. کیفیت کلاس ها واقعا بالایه. من از روندی که پیش گرفته کیدو کیدز راضیم و پیشنهاد میکنم این مهدکودک رو به دیگران.

  پاسخ
  • kiddokidsclub
   ۲ بهمن, ۱۴۰۰

   تشکر از شما. خیلی خوشحالیم که از کیفیت کلاس های آنلاین مهدکودک راضی بودین.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.