همه چیز در مورد مهد کودک مانینی

مهدکودک مانینی، بخش پرطرفدار و نوآورانه ای از مجموعه مهدکودک کیدو کیدز کلاب است. در این مهدکودک، مادر و کودک می توانند در کنار هم در کلاس ها حضور پیدا کنند. مهد کودک مانینی ویژه بچه های 2 تا 6 سال است. بچه هایی که به مادرشان وابسته هستند.

اصل فرآیند ثبت نام در مهدکودک برای کودکان بالای 3 سال و نیم است. اما برای زیر 3 سال و نیمه ها نیز این امکان را قرار دادیم تا مادرانی که نمی خواهند سن طلایی تربیت را از دست بدهند بتوانند کنار کودکان خود باشند. این قضیه که بچه در بدو ورود به محیط اجتماعی، مادر را کنار خودش ببیند و این نظارت از طرف مادر وجود داشته باشد، باعث ایجاد حس امنیت برای بچه می شود. به همین دلیل است که مهدکودک مانینی متقاضی بسیاری دارد.

مهدکودک مادر و کودک مانینی (5)

شرایط کلاس های مانینی

کلاس های مانینی به شکل ده نفره است. یک آموزش کامل در 9 ماه مانند سال تحصیلی به انجام می رسد، اما امکان تمدید و ادامه فرآیند آموزش به صورت ماهانه انجام می گیرد. در هر ماه، به صورت روز در میان کلاس ها برگزار می شود. یعنی کودکان دلبند شما در 12 نوبت در ماه همراه شما به مهد می آیند و آموزش می بینند.

به دلیل فضای گسترده مورد نیاز و همچنین شرایط خاص کلاس های مانینی نسبت به وضعیت عادی مهدکودک، ما محدودیت 60 نفره برای هر ماه در نظر گرفته ایم. این محدودیت می تواند باعث بالارفتن کیفیت آموزش شود. مدت زمان کلاس های مانینی همیشه 1 ساعت و نیمه است. ساعت کلاس ها هم، از 5 تا 6.5 عصر در روزهای زوج و فرد تنظیم شده. برای خانواده ها امکان انتخاب بین روز های زوج و یا فرد هم مهیا شده. مربی های «مانینی» مجرب و دوره دیده هستند. آنها دوره های مجموعه کیدوکیدز کلاب را گذراندند و نحوه عملکردشان تحت نظارت کیدو کیدز کلاب است.

مهدکودک مادر و کودک مانینی (6)

برنامه های مانینی برای کودکان

تمام آموزش هایی و برنامه درسی که در مهد کودک کیدو کیدز کلاب به بچه ها داده می شود، در فضای مانینی هم به کودکان داده می شود. سرفصل های آموزشی در این 12 جلسه، همان سرفصل آموزشی مهدکودک ها است.

مهدکودک مانینی هم، مانند کلاس های عادی مهدکودک کیدو، پک آموزشی دارد. این پک آموزشی شامل تمام چیزهایی است که در کلاس ها گفته می شود. وجود پک به این معنی است که خانواده، هیچ ابزاری را نیاز نیست با خود حمل کند. تنها چیزی که نیاز است خانواده ها تهیه کنند، کتاب جامع پیش دبستانی مهدکودک است که به صورت اختصاصی توسط مهدکودک آماده شده است و در اولین ماه ثبت نام تهیه می شود.

برای تهیه کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن، شما را به مطالعه مطلب زیر دعوت می کنیم. برای خرید کتاب نیز می توانید با شماره تماس 09940884068 در ارتباط باشید.

یکی از ویژگی های خوب مانینی که می توان به این مورد اشاره کرد، پک های آموزشی متفاوت برای هر ماه است که به واسطه این پک ها، آموزش پایه آغاز می شود  و مسائلی مثل رنگ ها، حیوانات و … به بچه ها آموزش داده می شود.

از آنجایی که هدف، آموزش زندگی اجتماعی به کودکان است، وسیله هایی که به بچه ها داده می شود، مثل مداد رنگی، در قالب استفاده گروهی خواهد بود. مثلاً ما در کیدو کیدز کلاب، سطل مداد رنگی داریم، نه جعبه مداد رنگی! سطل پاستِل داریم و سطل ماژیک داریم. هیچ کدام از ابزارها به شکل تکی نیست که به هرکس یک بسته داده شود. همه چیز در قالب اشتراکی به بچه ها داده می شود. باید این نکته را گفت که پک های آموزشی که به بچه ها داده می شود، تولیدی خود مهد کودک کیدو کیدز کلاب است.

مهدکودک مادر و کودک مانینی (10)

ویژگی های مانینی برای مادران و خانواده ها

مهدکودک مانینی خیلی برای مادران جذاب است. مادران هنگام حضور، با یکدیگر آشنا می شوند، ارتباط می گیرند و به گونه ای «کلابِ مامان ها» شکل می گیرد. مامان های کودکان زیر 3 سال و نیم، در مهدکودک کنار فرزندشان حضور پررنگ تری دارند. مادران بچه های بالای 3 سال و نیمه هم، به عنوان کمک کودک هستند و امر یادگیری را برای بچه های خود تسهیل می کنند.

این حضور باعث می شود که مادر یاد بگیرد چطور آموزش دهد. برای مثال میبیند که چطور به بچه اعداد آموزش داده می شود و در خانه برای تمرین کردن از همین شیوه استفاده می کند. اگر کودکی به هر دلیل دچار بیماری شد و نتوانست در کلاس ها شرکت کند، تا دو جلسه امکان غیبت هم گذاشته شده. ولی اگر تعداد این جلسات بیشتر شود، فرآیند آموزش با اختلال مواجه می شود.  این امر برای ما بسیار مهم است که سلامتی بچه ها حفظ شود.

چگونگی کمک به مستقل شدن کودک

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کنار هم بودن مادر و فرزند، موجب افزایش وابستگی کودک نمی شود؟ برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا گفت که در مهدکودک مانینی قرار است استقلال به بچه ها آموزش داده شود. برخی از بچه ها هستند که به هیچ وجه، حتی یک قدم از مادر خود جدا نمی شوند. روشی که ما برای حل این مشکل اتخاذ می کنیم این است که قدم به قدم مادر از بچه جدا شود. برای مثال می گوییم که قرار است با مامان ها قایم موشک بازی کنیم. کم کم مادر ها از کلاس بیرون می روند. به شکلی متر متر مادر از کودک جدا می شود.

مادر هایی که برای مستقل شدن کودکانشان می آیند، نباید توقع داشته باشد که از بچه جدا نشوند، یا بالعکس! نباید توقع معجزه در جلسات ابتدایی را داشته باشند. اما برنامه ریزی مهد کودک تعاملی کیدو کیدز کلاب به صورتی است که این استقلال، بعد از دوره ای 2 یا 3 ماهه محقق شود.

مهدکودک مادر و کودک مانینی (4)

تفاوت مهدکودک مانینی با برنامه های عادی مهدکودک کیدو کیدز کلاب

مهد کودک مانینی دو زبانه نیست. از این رو برای بچه هایی که تاخیر در گفتار دارند، دیر صحبت می کنند، به شکل سرزبونی صحبت می کنند، بسیاری کاربردی است. بسیاری از کودکان هستند که این مشکل را دارند و خانواده آنها می گویند مهد کودک دوزبانه برای بچه ما مفید نیست. این شاید تنها تفاوت مهد کودک دوزبانه با کلاس های مانینی باشد. در مانینی هم، پذیرایی و میان وعده در حین کلاس وجود دارد. منوی پذیرایی مانینی با مهد کودک مشابه است؛ بشقاب میوه، بشقاب سبزیجات، کیک، بیسکوییت و …. از موارد پذیرایی هستند.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر، پاسخ به سوالات و اطلاع از قیمت ها و شرایط ثبت نام با شماره  09941014644 تماس حاصل فرمایید.

آدرس مجموعه: مشهد، بلوار سجاد، حامد جنوبی 10، نبش عمید 9