در ابتدای این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مهدکودک دوزبانه چیست؟

مهدکودک دوزبانه اساسا به پیش دبستانی اطلاق می شود که در کنار مباحث اصلی و از پیش تعیین شده، آموزش یک زبان خارجی مانند انگلیسی را نیز در دستور کار قرار دهد. مهد کودک های دوزبانه زیادی در سراسر ایران فعالیت دارند که هر کدام از آنها مسیر و شیوه های گوناگون، از سنتی تا نوین را برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده می کنند. این مهد های کودک دو زبانه بودن و گاه آنلاین بودن را جزو یکی از شاخصه های خود می دانند و همیشه در تعریف از پیش دبستانی خود، از عنوان دو زبانه بهره می برند.

سنین مهدکودک بهترین سنین آموزش زبان است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله. کودکی همان دوره ای است که انسان در سریعترین زمان ممکن فرا میگرد. و تمرین و تمرین است که یادگیری دوران کودکی را تثبیت می کند. آموختن زبان به کودکان نیز در همین راستا قلمداد می شود. متاسفانه برخی از خانواده ها در دوره ای خاص آموزش زبان انگلیسی را آغاز می کنند، ولی پس از چندی آن را کنار می گذارند. این موضوع باعث فراموشی آموخته های کودکان می شود. بهتر است اصل تداوم و تثبیت در همه مباحث از جمله آموزش زبان انگلیسی به کودکان مورد توجه قرار گیرد. بهترین سنین آموزش زبان به کودکان همان دوران قبل از دبستان است. کودک در آن دوره امکان یادگیری چندین و چند زبان گوناگون را نیز دارد. مهدکودک دوزبانه می تواند کودک را در یادگیری هر چه بهتر این مهارت موثر یاری کند.

آموزش زبان انگلیسی کودکان مهدکودک دوزبانه
آموزش زبان انگلیسی کودکان مهدکودک دوزبانه
یادگیری زبان دوم چه فوایدی دارد؟

می توان گفت زبان دوم و آموختن آن فواید بی شماری برای انسان در هر سنی دارد.  تقویت فکر و ذهن از جمله فواید یادگیری زبان در هر سنی است. آموختن زبان یک پروسه پیچیده در مغر تلقی می شود. این فرایند پیچیده نیازمند درگیر شدن بخش هایی از ذهن است که در حالت عادی بهره بردن از زبان مادری خاموش هستند. پس مغز شما برای دریافت الگوهای جدید آمادگی پیدا می کند. این مسیر به افزایش مهارت های شناختی توانمندی در حل مسائل نیز بسیار یاری می رساند.

کودک پس از یادگیری کلماتی از زبان دوم، اعتماد به نفس خاصی در بیان این کلمات پیدا می کند. یادگیری زبان یک شاخصه در اون نسبت به همسن و سالان خود بوجود می آورد. آموختن زبان دوم در مهدکودک دوزبانه می تواند بسیار به تقویت حافظه کمک کند. دوزبانه بودن باعث می شود شما سریعتر اعداد و جهت هایی که در انگلیسی یا فارسی دیده اید به یاد بیاورید. با گسترش مهد کودک های آنلاین و کارکردن کودکان با گوشی موبایل، آموزش زبان به این رده سنی، ضروری به نظر می رسد.

مهدکودک های دوزبانه به چه شکلی آموزش می دهند؟

اساساً در خلال آموزش های رایج در مهدکودک ها، کلاس آموزش زبان نیز به صورت ویژه مورد توجه قرار می گیرد. این موضوع البته در همه مراکز پیش دبستانی یا مهدکودک ها رایج نیست و برخی از آنها این موضوع را دنبال می کنند. مهدکودک دوزبانه مکانی است که ساعتی از کلاس های آن به صورت ویژه به موضوع زبان انگلیسی یا فرانسوی یا … اختصاص پیدا می کند. در این میان زبان انگلیسی بیشتر از همه رایج است.

آموزش در این دسته از مهد کودک ها، معمولا به شکل کلاس های مدرسه است. یعنی یک مربی به صورت خاص با کودکان زبان کار می کند. این شیوه شاید در نگاه کلی مقبول به نظر برسد، اما بازدهی پایینی خواهد داشت، زیرا در یادگیری کودک، عمق ایجاد نمی شود. حال مهد کودک دو زبانه ای موفق است که بتواند شیوه خاص آموزش زبان در مهدکودک را مورد استفاده قرار دهد.

مهدکودک دو زبانه کیدو کیدز کلاب
مهدکودک دو زبانه کیدو کیدز کلاب
شیوه آموزش زبان در مهدکودک دوزبانه کیدو کیدز کلاب چگونه است؟

باید گفت بهترین شیوه آموزش زبان به کودکان در هر بازه سنی، بازی است. آموزش زبان انگلیسی با بازی خیلی زود مورد توجه و استقبال کودک قرار می گیرد. در مهد کودک کیدو کیدز کلاب، آموزش زبان انگلیسی به شیوه بسیار خاصی مورد توجه قرار میگیرد. مربیان مهدکودک که متخصص این حوزه هستند و به زبان انگلیسی تسلط دارند، در کلاس های معمول آموزشی نیز، کلمات انگلیسی را مورد استفاده قرار می دهند. مثلا در هر چند نوبت از صدا کردن بچه ها، یک بار کودک را به زبان انگلیسی مورد خطاب قرار می دهند. یا اگر بچه ها خواسته می شود که از جای خود بلند شوند، به انگلیسی خواسته می شود.

به این شیوه کودک کلمات را در جایگاه کاربردی خود فرا می گیرند. این موضوع باعث می شود که بازدهی آموزش زبان انگلیسی به کودکان در مهدکودک دوزبانه کیدو کیدز کلاب بسیار بالاتر از حالت عادی کلاس های اختصاصی زبان باشد. در کنار این موضوع همیشه بازی های برای انتقال بهتر کلمات به حافظه بلند مدت کودکان مورد استفاده قرار میگیرد. نقش بازی در آموزش زبان به کودک انکار ناپذیر است.

اصلا باید به این نکته توجه کرد که آموزش زبان در میان مربیان زبان مهد آنلاین کیدو کیدز کلاب، یک امر حتمی است. یعنی در مراحل جذب مربیان مهد کودک، حتما آشنایی و تسلط به زبان خارجی مد نظر قرار می گیرد.

آموزش زبان و پک های آموزشی

یکی از اقدامات جالب و شاخصی که مهد کودک آنلاین و تعاملی کیدو کیدز کلاب بسیار مورد توجه قرار می دهد، تولید پک است. پک های آموزشی پیش دبستانی ابرچارگوش معمولا از نوع خاص است. این بسته ها تولیدی خود مهدکودک کیدو است. مراحل ایده پردازی، طراحی، اجرا، سفارش و ارسال آن به شرکت کنندگان در کلاس های آنلاین همگی در خود مهدکودک اتفاق می افتد. در این بسته ها، علاوه بر اسباب بازی و جزوه های آموزشی معمول و …، بسته ویژه آموزش زبان نیز قرار می گیرد. در هر دوره کلاس های آموزشی مهدکودک دوزبانه کیدو کیدز کلاب، یک قسمت به صورت تخصصی زبان را در بر می گیرد. هر دوره چند حرف انگلیسی در کنار چند کلمه پرکاربرد انگلیسی برای کودکان در دستور کار قرار می گیرد.

چرا زبان انگلیسی؟

متاسفانه یا خوشبختانه زبان انگلیسی، زبان رایج دوم مورد استفاده در کشور ما است. گوشی های موبایل، فضای وب، اصطلاحات مورد استفاده، نرم افزارها و اپلیکیشن ها، همگی در حال استفاده از زبان انگلیسی هستند و همین موضوع نیز، در مهدکودک دوزبانه کیدو کیدز کلاب مورد توجه قرار گرفته است. به نظر می رسد این موضوع در میان جامعه نیز امری پذیرفتنی بدل شده است.

بهترین مهدکودک دوزبانه مشهد

به گواه بسیاری از خانواده ها و همینطور نظر به استقبال خانواده ها در فضای مجازی و همینطور کلاس های مهد کودک آنلاین کیدو کیدز کلاب، می توان اینطور گفت که در حال حاضر بزرگترین و بهترین مهدکودک دوزبانه و آنلاین مشهد، کیدو کیدز کلاب است. شما می توانید جهت استفاده از خدمات این مهدکودک از طریق لینک زیر اقدام کنید.

ثبت نام پیش دبستانی و مهدکودک آنلاین کیدو کیدز کلاب

یک دیدگاه بنویسید