در حال ارسال
نقد کاربر
۴ (۳ رای)

روانشناس کودک نقش مهمی در تربیت فرزندان شما دارد.
اهمیت موضوع توجه روان انسان بر هیچ کس پوشیده نیست. شاید بتوان گفت که منشأ بسیاری از بیماری های انسان ها در جامعه شهری و پرآشوب امروز، مشکلات عصبی و روانی است. تبلور این موضوع در کودکان نیز دیگر چالشی است که جامعه امروز با آن مواجه است. کودکان این دوره انرژی، هوش، سرعت و گیرایی بالایی از خود نشان می دهند و امکانات و خواسته ها را، همیشه حاضر می بینند. اکثر کودکان در سنین پایین تحمل نداشتن ندارند و معتقدند هر چیزی که میخواهند باید برای آنها حاضر باشد.

نقش روانشناس در تربیت کودک

اینجاست که روانشناس می تواند نقش اساسی ایفا کند و تاثیر خود بر ذهنیت و رفتار کودکان را نشان دهد. یک روانشناس مجرب می تواند تعادل خوبی بین نیازها و خواسته های کودکان فراهم آورد. آنها را به سمت تصمیم و حرکات درست سوق دهد. حضور روانشناس کودک در یک مهدکودک، خانه بازی یا پیش دبستانی و همراهی و هماهنگی با مربیان و کودکان در فرایند آموزش، انتخابی است که کیدو کیدز کلاب برای تکمیل پروسه آموزشی خود انجام داده است. روانشناس کودک در پیش دبستانی و مهدکودک ابرچارگوش با ارزیابی ، تشخیص و ارائه راه حل، در مسیر درمان اختلالات رفتاری کودکان گام بر می دارد. یکی دیگر از اقدامات روانشناس کودک در مهدکودک، ارزیابی هوش و توانایی های کودکان با برگزاری آزمون ها و سنجش های دوره ای است.

علاوه بر این، روانشناس در مهدکودک نسبت به خانواده ها نیز غافل نیست و آموزش فرزندپروری و مهارت های زندگی از جمله دیگر اقدامات او در مجموعه است. زیرا این رابطه دوطرفه بین خانواده و کودکان است که گاهی از اوقات باید مورد کنکاش قرار گرفته و مشکلات و معضلات موجود در آن با نظر روانشناس و مشاور حل شود.

 

مهدکودک کیدو کیدز کلاب از یک روانشناس مجرب و توانمند کودک، یعنی سرکار خانم دکتر کیمیا ریگی بهره می برد.

 

مهدکودک دوزبانه و تعاملی ابرچارگوش روانشناسی کودک

دکتر کیمیا ریگی

دکترا روانشناسی کودک
ارزیابی،تشخیص و درمان اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان.
آموزش فرزندپروری و مهارتهای زندگی
ارزیابی هوش و توانایی های کودکان و نوجوانان.

 

اهمیت داشتن روانشناس کودک چیست؟

والدین دوست دارند تا کودک شان به طور سالم رشد کند. گاهی اوقات وجود ناهنجاری و مشکلاتی باعث می شود تا کودک رفتارهای نامناسبی از خود بروز دهد. وجود یک روانشناس در کنار کودک کمک می کند تا این مشکلات راحت تر و بهتر حل شود.
دانستن رفتار های طبیعی یا غیرطبیعی کودک و حل کردن آن ها موضوع مهمی است. والدین باید برای ارتباط بهتر مسائلی را در نظر داشته باشند. وجود یک روانشناس خوب کمک می کند تا پیشرفت بیشتری در کودک حاصل شود.
علاوه بر این روانشناس می تواند رفتار های غیرطبیعی کودک را بیابند و با مشکلات به وجود آمده مبارزه کرده و از ایجاد مشکل جدید جلوگیری کنند. پیشگیری بعضی رفتارهای کودک بسیار قابل اهمیت است.

 

روانشناس کودک

موضوعات قابل توجه در روانشناسی کودک

روانشناس کودک ابعاد های مختلفی را در رشد کودک بررسی می کنند. بررسی کردن هر نیازی از کودک یکی از مراحل رشد است که توسط روانشناس ها انجام می شود.

 • مطالعه بعد های مختلف رشد : رشد بعد های مختلفی دارد. از جمله بعد های جسمی، عاطفی، روانی، شخصیتی، اخلاقی و … . یک روانشناس کودک با بررسی و مطالعه این بعد های مختلف شرایطی را ایجاد می کند تا والدین بتوانند با کودک ارتباط برقرار کنند و آموزش هایی را مطابق سن او انجام دهند.
 • بررسی نیاز های کودک : کودک شما در هر مرحله از رشد نیاز هایی دارد. این نیاز ها باید متناسب با سن او در اولویت های مختلف قرار بگیرد. با استفاده از این روش روانشناسی، کودک رشد پیدا می کند و نیاز های روحی و جسمی اش برطرف خواهد شد. همچنین هنجارها باعث وجود مشکل برای کودک نخواهد شد.
 • سبک فرزند پروری : سبک فرزند پروری از موضوعات اساسی و مهم روانشناس کودک است. والدین باید در مورد شیوه های فرزند پروری مناسب مطالعه داشته باشند. مطالعه در این باره کمک می کند تا کودک در آینده فردی سازگار و بدون مشکلات روانی باشد.
 • پیشگیری از مشکلات روحی و رفتاری : از دیگر حوزه های این حیطه، مشکلات روحی و رفتاری است. کودک باید به درکی درست از هیجانات خود برسد. باید بتواند هیجانات خود را بروز دهد. در برخی از کودکان بروز مشکلات رفتاری بسیار رواج یافته است. این مشکلات رفتاری اگر به درستی رفع نشود ممکن است به اختلال های روانی تبدیل شود و پیامد های نامتعارفی را به ارمغان آورد.

 

 

روانشناس کودک ( ترس کودک از مهدکودک

درمان های روانشناسی
 • درمان فردی کودک : این روش درمانی به این صورت است که آموزش هایی متناسب با سن و فهم کودک انجام می شود تا درمان اختلال ها صورت بگیرد. هر چقد سن کودک کمتر باشد درمان موفقیت آمیز تر خواهد بود.
 • خانواده درمانی : خانواده نقش مهمی در تربیت فرزندان دارد. اکثر رفتار های کودکان نشانه مشکلاتی است که در خانواده می باشد. این دلیلی است که در روانشناسی کودک از خانواده درمانی استفاده شود و به این صورت مشکل کودک را حل کنند.
 • بازی درمانی : در نظر دارید که کودکان نمی توانند احساسات و هیجان های خود را بروز دهند و به درستی نمایش دهند. اگر کودک نتواند احساسات خود را بروز دهد و سرکوب کند؛ دچار مشکلات روانی خواهد شد. بازی یکی از روش هایی است که کودک می تواند احساسات خود را بروز دهد. به همین سبب اکثر روانشناس های کودک برای رفع مشکلات کودک از بازی درمانی استفاده می کنند تا مشکلات کودک را تشخیص دهند.
  اگر به دنبال مکانی مناسب برای تحرک و بازی کودکان هستید؛ خانه بازی و مهدکودک کیدو کیدز کلاب پذیرای کودک شماست.
در حال ارسال
نقد کاربر
۴ (۳ رای)

دیدگاه (02)

 1. فاطمه
  ۲ بهمن, ۱۴۰۰

  این واقعا یک ایده خلاقانه از طرف مهدکودک کیدو کیدز کلاب محسوب میشه که روانشناس کودک توی مجموعه حضور داره. این روانشناس کودک هم به بچه ها میتونه کمک کنه و هم به خانواده ها.

  پاسخ
  • kiddokidsclub
   ۲ بهمن, ۱۴۰۰

   متشکرم. روانشناس کودک در مهدکودک کیدو کیدز کلاب نقش مهمی ایفا میکنه.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.