کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 کیدو کیدز کلاب

ما یک کتاب ویژه برای شما آماده کرده ایم. کتابی که تیم اتاق فکر مهد کودک ابرچاگوش آن را تدوین و تولید کرده اند. کتابی با محتوای بسیار جامع که حوزه های بسیار مهم را به کودکان پیش 1 و 2 آموزش داده و آنها را برای رفتن به مدرسه آماده می کند. کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 توسط مهدکودک کیدو کیدز کلاب به چاپ رسیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کتاب، با ما همراه باشید.

ویژگی های خاص کتاب

این کتاب، با تمام کتاب هایی که در حوزه مهد کودک تولید شده است، تفاوت دارد. یک کتاب جامع مخصوص کودکان پیش 1 و پیش 2. ما امکان جداکردن محتوای کتاب برای پیش دبستانی 1 و 2 را داشتیم، ولی تصمیم گرفتیم که تمامی محتوا در قالب 1 کتاب جامع عرضه شود.

اساساً در جهان، سن آموزش بچه ها از سه سالگی آغاز می شود. آنها از سن 3 سالگی، مهارت خواندن و نوشتن را فرا می گیرند. درصورتی که در کشور ایران، سن آموزش و مدرسه رفتن از 7 سالگی است. اما چه زمانی خانواده و والدین آموزش را برای فرزند خود شروع می کنند؟ در نگاه ما، هر زمان والدین آموزش را پس از 3 سالگی شروع کنند، فرزندشان خواندن و نوشتن را فرا خواهد گرفت. جمع کردن محتوای پیش 1 و 2 در یک کتاب، در حوزه زبان انجام شد. یعنی ما در مهد کودک کیدو کیدز کلاب، آموزش خواندن و نوشتن الفبای زبان انگلیسی را برای کودکان پیش 1 و 2 داریم. یا مثلا برای آموزش انواع گیاهان به کودکان پیش 1 و 2، اصل موضوع آموزش گیاهان که ثابت است. فقط شاید عمق مطالبی که قرار است آموزش  داده شود، متفاوت باشد.

کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 مهدکودک کیدو کیدز کلاب (2)

با توجه به این موضوع ما در تدریس به کودکان پیش 1، می گوییم این یک گیاه است و برای اینکه رشد کند به آب نیاز دارد. حالا به کودک پیش 2، آبیاری، لازم بودن نور خورشید و خاک را نیز تدریس می کنیم. سپس در پیش 2 مباحث جزئی تر، مانند ریشه، کاسبرگ، گلبرگ و … هم آموزش داده می شود. به طور کلی در این کتاب، سرفصل های آموزشی یکسان قرار داده شده، اما میزان مطالبی که به کودکان پیش 2 تدریس می شود، بیشتر است.

یک کتاب پر از کاردستی

همه صفحات این کتاب، کاردستی است! در پایان هر دوره همه صفحات کتاب آموزش داده می شود و در آخر زمان آموزش، هیچ کدام از 192 برگه کتاب دیگر سرجایش نیست! پیشنهاد می کنیم که بلافاصله پس از خرید یا تحویل گرفتن کتاب، آن را فنری کنید که جداکردن برگه ها از آن آسان تر باشد. در صفحات مختلف کتاب، کاردستی هایی گنجانده شده که باید زیر نظر مربی و با آموزش های او آماده شود.

افزایش مهارت های کودکان با کاردستی

دوباره می گوییم که شما با یک کتاب متفاوت طرف هستید. برای استفاده از این کتاب، کودکان به جای اینکه قلم و مداد دستشان باشد و رنگ آمیزی کنند، باید از دستشان استفاده کنند و کاردستی درست کنند. این کار، هم برای کودک مفرح تر است، هم به افزایش مهارت خلاقیت او کمک خواهد کرد.

از اهداف دیگر کاردستی درست کردن با این کتاب، این است که کمک می کند تا عضله های دست کودک قویتر شود. نتیجه عضله های قوی تر هم، هماهنگی عضله های دست خواهد بود. هماهنگی چشم و دست و همینطور لزوم استفاده از انگشت ها و ابزارهای ساده از دیگر ویژگی های این کتاب برای کودک است. حتما می دانید که کودکانی که در پیش دبستانی، از دستان خود بیشتر استفاده می کنند، در آینده با رفتن به مدرسه مشکل کمتری برای مشق نوشتن دارند. خوش خط تر هستند نوشت و خستگی کمتری به هنگام مشق نوشتن خواهند داشت. خوش خط ها، ماهیچه های قوی تری دارند!

 

تمرین دست ورزی با کاردستی درست کردن

به صورت معمول هم، کاردستی درست کردن در مهدکودک دوزبانه و تعاملی کیدو کیدز کلاب، زیاد انجام می شود. کودکان در مهد، با دستان خود، چیز جدیدی را خلق می کنند. خلق آثار جدید، حس بسیار خوبی به آنها منتقل می کند. در صورتی که شاید این حس، صرفاً با رنگ آمیزی یک نقاشی به آن ها منتقل نشود. یکی دیگر از فواید این کتاب، آموزش دادن حین کاردستی درست کردن است. وقتی آموزش دادن همراه با درست کردن کاردستی باشد، برای کودکان به هیچ وجه خسته کننده نخوهد بود. این کار باعث می شود روند یادگیری آن ها سرعت بگیرد. ما از این روش در مهدکودک کیدو استفاده می کنیم و تا الان نیز، بازخوردهای فوق العاده ای از خانواده ها گرفته ایم.

 

کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 مهدکودک کیدو کیدز کلاب (4)

استفاده از کتاب با مربی خیلی مفیدتر است!

به صورت کلی کتاب به شیوه ای تنظیم شده است که همه بتوانند از آن استفاده کنند. اما پشت طراحی هر صفحه از این کتاب، یک اتاق فکری وجود داشته که برای نوع آموزش آن، برنامه ریزی و تحقیق کرده است. اگر بخواهید از این کتاب به عنوان مرجع آموزشی در یک مهدکودک استفاده کنید، نیازمند این است از شیوه خاص آموزشی آن آگاه باشید. ما به نمایندگی های مهدکودک کیدو کیدز کلاب، این روش را آموزش می دهیم.

 

برای دریافت نمایندگی و اطلاع از شرایط آن به این صفحه مراجعه کنید یا با شماره 09940884068 تماس بگیرید.

 

دوباره یک مثال میزنیم! یک مهد کودک معمولی، صفحه گیاهان را احتمالاً اینطور تدریس می کند: «کاردرستی این کتاب را درست کنید».

اما در مهدکودک تعاملی کیدو کیدز کلاب، روش آموزشی خاصی برقرار است. برای مثال، این درس باید با پرسش یک سوال شروع شود. بچه ها کسی میدونه این تصویر چیه؟ سپس مرحله به مرحله اطلاعات خود کودکان هرچند کم و محدود در کنار هم جمع می شود. در مرحله بعدی هم اطلاعات کامل تر را به کودک می گوییم. کار به همینجا ختم نمی شود. برای آشنایی کودکان با گیاه، بازی های مخصوصی انجام می شود و کاردستی منحصر بفرد گیاهان نیز ساخته می شود که مطلب عمیق آموزش داده شود.

حالا اینکه کدام درس با سوال باشد؟ کدام درس با بازی شروع شود؟ و… روش های آموزشی است که تنها به نمایندگان گفته آموزش داده خواهد شد.

اما یک نکته مهم! با توجه به تمام این توضیحات باید گفت که خریدن این کتاب برای همه آزاد است و محدودیتی برای سفارش وجود کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 وجود ندارد. اما با توجه به توضیحاتی که دادیم، بیشتر کاربرد کاردستی خواهد داشت تا آموزشی!

کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2 مهدکودک کیدو کیدز کلاب (3)

فرآیند آماده سازی کتاب و تولید محتوا

یکی از ویژگی های بارز این کتاب، سرفصل های آن است که کاملاً با متدهای روز دنیا مطابقت دارد. سرفصل های این کتاب همان چیزهایی است که به کودکان استرالیا و کانادا تدریس می شود. حالا اگر کودک ایرانی به نقاط دیگر دنیا مهاجرت کند هم، همین سر فصل ها را آموزش خواهد دید.

تدوین و تولید این کتاب، ماحصل تجربیات 2 ساله در حوزه برپایی مهدکودک آنلاین و در کنار آن، کار با کودکان در مهدکودک حضوری و تعاملی کیدو کیدز کلاب است.  در مهد کودک دوزبانه کیدو کیدز کلاب، اتاق فکری از اعضای متخصص و کاربلد وجود دارد که تهیه و تدوین محتوای این کتاب، توسط این اتاق فکر به انجام رسیده است.

ایده پردازی، گردآوری، طراحی و تولید محتوای این کتاب توسط تیم متخصصی شامل سیده سارا عربی، مریم قرچه، دکتر سیده زهرا مشیر، دکتر روح الله تقوی، دکتر امیر صمصامی و دکتر سعید مقدم به انجام رسیده است.  در این کتاب سرفصل هایی شامل لوحه نویسی، زبان آموزی، مهارت های زندگی، زبان انگلیسی، دست ورزی، ریاضی، علوم و هنر گنجانده شده است. شاید اینطور بتوان گفت که 7 کتاب در یک کتاب تجمیع شده است. کتاب جامع پیش دبستانی 1 و 2، در 192 صفحه تنظیم شده است. برای انتشار این کتاب، تمامی مجوز های لازم مانند وزارت ارشاد، فیپا و… اخذ شده است. تاکنون 2000 هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است.

برای سفارش این کتاب استثنایی می توانید با شماره  09940884068  تماس بگیرید.