جشن تولد از مهم ترین جشن های کودکانه است که در افزایش اعتماد به نفس و روابط اجتماعی کودک تاثیر گذار است.

جشن تولد در خودباوری کودکان نقش دارد و به کودک این حس را می دهد که برای خانواده خود، مهم هستند. یکی از معجزات برگزاری جشن تولد این است که به کودک کمک می کند تا ارتباطی مسالمت آمیز با خانواده برقرار کنند. والدین فکر می کنند چیزی که کودکان را بیشتر از همه خوشحال می کند گرفتن کادو های بزرگ و کلان است؛ اما برای کودک ارتباط داشتن با سایر کودکان و تفریح مهم تر است. جشن تولد باید با شرایطی خاص در مهدکودک برگزار شود.

مهدکودک کیدو کیدز کلاب در مشهد برای کودکان مجموعه جشن تولد های مفرح و پر شوری را برگزار می کند. جهت ثبت کودک در مهدکودک کیدو کیدز کلاب می توانید از  طریق لینک ثبت نام اقدام کنید.

مربیان مجموعه کیدو کیدز کلاب وظایف خود را در برگزاری جشن تولد کودک شما به خوبی انجام می دهند و به شما کمک می کنند تا جشن تولد خوبی را در مهدکودک برای فرزند خود برگزار کنید. در این مقاله به وظایف یک مربی خوب در مهدکودک اشاره کرده ایم.

 

جشن تولد در مهدکودک کیدو کیدز کلاب

جشن تولد در مهدکودک کیدو کیدز کلاب

نکات گرفتن جشن تولدی خاطره ساز در مهدکودک
  1. کودک شما تا سن چهار سالگی نیازی به جشن تولد های بزرگ و شلوغ ندارد زیرا برای او قابل تشخیص نیست. پس بهتر است تولد هایی تا قبل ۴ یا ۵ سالگی را در خانه و جمع های کوچک برگزار کنید. بعد از سن ۵ سالگی می توانید تولد را در فضاهایی مانند مهدکودک برگزار کنید. مهدکودک و خانه بازی کیدو کیدز کلاب در شهر مشهد، برای کودکان در هر ماه جشن تولدی برگزار می کنند.
  2. خوراکی های ساده برای پذیرایی مهمان ها آماده کنید. کودکان در جشن تولد به کیک و تنقلات بیشتر علاقه نشان می دهند. پس سعی کنید خوراکی ها را با دقت انتخاب کنید و طوری باشد که سهم هر شخص معین باشد تا دچار مشکل برای دیگر کودکان نشود. بهتر است از نوشیدنی های طبیعی یا میوه های مختلف استفاده کنید.
  3. زیبایی و رنگی بودن فضا به نشاط و شور بیشتر کودکان کمک می کند و باعث می شود حال بهتری داشته باشند.پس سعی کنید فضارا طوری تزیین کنید که کودکان را به وجد بیاورد. می توانید از کاغذهای رنگی، شرشره، بادکنک و … استفاده کنید. اگر مایل هستید می توانید نظر کودک خود را در تزیین بپرسید تا به سلیقه او فضا را طراحی کنید. برای به وجد آمدن کودکان می توانید وسایلی خاص مانند توپ های رنگی در فضا داشته باشید.
  4. در شروع مراسم می توانید از کودک خود بخواهید که با مهمانان ارتباط برقرار کنند و درباره ارتباطات و توانمندی های خود برای بقیه توضیحاتی بدهند. این کار اعتماد به نفس کودک را بالا می برد و کمک می کند تا ارتباطات بالایی در آینده با افراد برقرار کنند.
  5. برای لذت و هیجان بیشتر جشن تولد، سعی کنید که از کودکان همسن و سال بیشتر دعوت کنید.
چه نوع کادویی را برای جشن تولد در مهدکودک بدهیم؟

کادو گرفتن برای کودکان سه سال به بالا باید با دقت انتخاب شود. کودکان در سن ۳ تا ۵ سالگی به اسباب بازی هایی علاقه نشان می دهند که آنها را با محیط اطراف و پیرامون خود آشنا کند. در ادامه چند اسباب بازی برای راهنمایی بیشتر مثال خواهیم زد.

  • وسایل بازی میخ و چکش یا وسایل پزشکی : اکثر کودکان علاقه دارند که کارهای بزرگتر هارا انجام دهند. بعضی از کودکان انجام کارهای تعمییراتی برایشان لذت بخش است. جز به جز بودن وسایل برای کودکان در این سن قابل اهمیت است.
  • خمیر بازی : کودکان سه تا پنج ساله به هدیه هایی که با دست خود بسازند علاقه خاصی دارند. خمیر بازی رنگ های متنوع و جذابی دارد که خلاقیت کودک شما را مورد هدف قرار خواهد داد.
  • تخته نقاشی مغناطیسی : تخته های مغناطیسی کودک را سرگرم می کند و دلیل علاقه سادگی در استفاده کردن آن است. کودکان می توانند به راحتی نقاشی بکشند و پاک کنند. این تخته ها هم هدیه های مناسبی برای جشن تولد کودک است.
  • بلوک ساختمانی: از نظر کودکانی که خانواده سالمی دارند؛ خانه محلی پر از آرامش و امنیت است. پس ساخت خانه با ابزارهای مختلف به کودکان حس های خوبی خواهد داد. ساخت خانه با استفاده از بلوک های ساختمانی کار سختی نیست و کودک می تواند با آزمون و خطاهای متعدد خانه خود را بسازد و وجود او پر از حس خوب شود.
آموزش آشپزی به کودکان مهدکودک آشپزخانه

جشن تولد در مهدکودک کیدو کیدز کلاب مشهد

برگزاری جشن تولد در مهدکودک چه تاثیراتی دارد؟

برگزاری جشن تولد در مهدکودک موجب ایجاد خاطره ای خوب برای کودک می شود. جشن تولد برای کودکان بسیار مهم است و به خوبی در خاطر آنها خواهد ماند. جشن تولد ۵ سالگی به بعد برای کودک مهم تر است زیرا بیشتر در خاطر او می ماند و حس های مختلفی خواهد گرفت. گرفتن جشن تولد در مهدکودک به علت وجود سایر دوستان فرزند خود، نشاط و شور بیشتری خواهد داشت.

مهدکودک کیدو کیدز کلاب جشن تولد های جذاب و پر شوری را برای کودکان مهد برگزار می کند که خدماتی از جمله : موسیقی، تیم پذیرایی، میز و صندلی کودک، بادکنک آرایی، چیدن میز و سالن جشن تولد در مهدکودک، پذیرایی های مختلف، عکاسی و فیلمبرداری و… در خانه بازی خود ارائه می دهد.

توجه داشته باشید که تمامی جشن تولد های مهدکودک کیدو کیدز کلاب فقط با حضور مربیان مجموعه، مادران و کودکان برگزار می شود.

هنگامی که برای کودک خود در مهدکودک جشن تولد برگزار می کنید؛ بهتر است که به سایر بچه ها هم هدیه های کوچکی از جمله یک بسته مداد رنگی، دفتر نقاشی، گلسر برای دختران یا توپ برای پسران و … تدارک ببینید. این روند در مهدکودک کیدو کیدز کلاب به صورت رسمی و اجباری نیست اما از نظر روانشناسی نتیجه خوبی خواهد داشت. این روش کمک می کند تا علاوه بر کودک خود،کودکان و دوستان دیگر فرزند شما از جشن تولد و مهدکودک خاطره ای خوش داشته باشند. پس گرفتن یک یادگاری هرچند کوچک می تواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد.

در صورتی که قصد ثبت نام کودک خود را در مهدکودک کیدو کیدز کلاب دارید، می توانید از طریق فرم ثبت نام اقدام کنید.